BOTOX W NADPOTLIWOŚCI


7 podstawowych informacji, które pacjent powinien wiedzieć:

  • Na czym polega zabieg?
Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do Twoich potrzeb. Następnie wykonywany jest test Minora (jodowo-skrobiowy), aby dokładnie określić obszar nadmiernej potliwości. Znalezione miejsca nadpotliwości ostrzykuje się punktowo w niewielkich odstępach toksyną botulinową, wcześniej nakładając krem znieczulający.
  • Jak działa toksyna botulinowa?
Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A ? uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum, dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się długotrale, skutecznie eliminując uciążliwą i utrudniającą normalne funkcjonowanie miejscową nadpotliwość.
  • Jakie odczucia towarzyszą podczas zabiegu?
Podczas wykonywania zabiegu odczuwane są lekkie nakłucia. Pomimo, iż zabieg na nadmierne pocenie jest praktycznie bezbolesny, niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe przy użyciu specjalistycznego kremu z lidocainą.
  • Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?
Efektem zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest wyeliminowanie przykrej dolegliwości nadmiernego pocenia się, dzięki czemu możesz się cieszyć świeżością i komfortem każdego dnia! Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 2-7 dni od zabiegu. W celu osiągnięcia najlepszego efektu zabiegu, stosujemy w razie potrzeby procedurę bezpłatnej wizyty kontrolnej w ciągu 7-10 dni od zabiegu na ewentualne dostrzykniecie botoksu.
  • Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?
Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się.
  • Czy występują skutki uboczne?
Bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest delikatne zaczerwienienie, jednak objaw ten utrzymuje się maksymalnie do 1 godziny po zabiegu. Istnieje też możliwość pojawienia się delikatnego śladu po nakłuciu w postaci siniaka.

  • Jakie są uwarunkowania i kto wykonuje zabiegi z użyciem preparatu Botox?

Zabiegi eliminujące zjawisko nadpotliwości poprzedzone są bezpłatną konsultacją lekarską, kwalifikującą w przypadku braku przeciwskazań pacjenta do tego rodzaju zabiegu. Kwalifikacje i zabiegi wykonuje w naszej placówce doświadczony specjalista chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej
lek. med. Piotr Brycki