CENTRUM DIAGNOSTYCZNO – LECZNICZE BARSKA

Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Barska Sp. z o.o. uruchomiło swoją działalność we Włocławku jesienią 2006 roku. Jest pierwszą i wiodącą w naszym regionie prywatną placówką medyczną prowadzącą kompleksową działalność leczniczą w zakresie szpitalnych procedur zabiegowych, diagnostyki, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej oraz medycyny pracy. Badania fizyko-chemiczne i biologiczne wykonywane są na zlecenie CDL Barska przez znajdujące się w tej samej lokalizacji laboratorium firmy Synevo, która swoją rzetelnością gwarantuje wysoką jakość i wiarygodność dokonywanych oznaczeń. CDL Barska obsługuje pacjentów ambulatoryjnie oraz chorych w ramach leczenia szpitalnego.
W skład Centrum oprócz Szpitala Specjalistycznego wraz z ambulatorium wchodzą cztery ośrodki zdrowia oferujące pacjentom świadczenia medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Są one zlokalizowane w Lubieniu Kujawskim, Boniewie, Wielgiem i Zadusznikach. Począwszy od 2014 roku CDL Barska Sp. z o.o. jest także 100% udziałowcem Przychodni Lekarskiej Kolmed Sp. z o.o. we Włocławku, która to jest dużą, nowoczesną placówką medyczną oferującą usługi podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjenci posiadający ubezpieczenie zdrowotne przyjmowani są w centrum bezpłatnie – w zakresie określonym w umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka nasza obsługuje również indywidualnych pacjentów komercyjnie, zgodnie z obowiązującym w centrum cennikiem usług medycznych. Poza tym CDL Barska udziela świadczeń medycznych pacjentom posiadających prywatne ubezpieczenia zdrowotne oferowane w ramach umów zawartych z firmami i towarzystwami ubezpieczeniowymi.
Centrum Barska Sp. z o.o. ściśle współpracuje ze znajdującym się w tej samej lokalizacji Specjalistycznym Szpitalem Rehabilitacyjnym Barska Sp. z o.o., wykorzystując przy tym korzyści medyczne wynikające z efektu synergii. Z jednej strony bowiem leczeni pacjenci CDL Barska, w szczególności pacjenci po zabiegach operacyjnych – mają bezpośredni dostęp do wczesnej rehabilitacji medycznej a jednocześnie Szpital Rehabilitacyjny Barska w trakcie prowadzonej terapii usprawniającej pacjentów, korzysta w razie potrzeby z konsultacji i pomocy lekarzy specjalistów CDL Barska. Pomieszczenia Centrum są nowocześnie i funkcjonalnie zaprojektowane dla wygody i komfortu leczonych pacjentów i poprzez to umożliwiają personelowi medycznemu udzielanie świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie. Wszystkie sale chorych, gabinety lekarskie jak również pomieszczenia diagnostyczne są dobrze wyposażone, posiadają odrębne węzły sanitarne dostosowane dla osób niepełnosprawnych, indywidualną klimatyzację, instalację TV Sat oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu w technologii Wi-Fi.
W trakcie leczenia wymagającego hospitalizacji pacjentów na oddziale, catering dietetyczny dostosowywany jest do stanu chorobowego pacjenta i w miarę możliwości do jego upodobań żywieniowych. Dla skutecznego leczenia naszych pacjentów zatrudniamy duże grono cenionych specjalistów medycznych o uznanych i potwierdzonych kwalifikacjach zawodowych. Centrum Diagnostyczno-Lecznicze Barska posiada dogodne położenie – znajduje się w centrum kraju, umożliwiając tym samym pacjentom bezpośredni i wygodny dojazd autostradą A1. Szpital zlokalizowany jest we wschodniej części Włocławka, jest dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta poprzez bliskość przystanków komunikacji miejskiej, jak również co istotne dla zmotoryzowanych, posiada duży i bezpłatny parking samochodowy. Indywidualne podejście do każdego pacjenta i chęć świadczenia usług medycznych na najwyższym poziomie jest nadrzędnym celem naszego działania.